top of page
BG_GRADIENT_530px.png

"שינוי חברתי
מתחיל משינוי כלכלי"

טקלה מקונן מנכ"ל טק-קריירה

״הבוגרים שלנו מסיימים את ההכשרה עם 2,000 שעות למידה ותרגול. יש להם ידע פרקטי יוצא דופן בתחום, אבל יותר מזה, יש להם תשוקה עזה למקצוע שבחרו ונחישות שעמדה כבר בלא מעט מבחנים. לכן מעסיקים כל כך אוהבים להעסיק אותם״

החזון שלנו

העמותה שואפת לפתח שכבה רחבה ואיכותית של בוגרים אשר יהוו מודל לחיקוי, הן בקרב בני הקהילה והן בחברה הישראלית בכלל .
טק-קריירה פועלת ליצור מוביליות כלכלית וחברתית מהירה בקרב יוצאי אתיופיה, באמצעות שילוב בני הקהילה בתפקידים טכנולוגים מתקדמים בעולם ההיי-טק.

החזן שלנו
BG_PATTERN.png

חוד החנית

טק-קריירה מוכרת היטב בקרב קהילת יוצאי אתיופיה בישראל,
ובוגריה מפיצים את הבשורה ומושכים אחריהם מאות צעירים מדי שנה המעוניינים לפתח קריירה בעולם הטכנולוגי. המועמדים המגיעים אלינו הם שאפתניים, חרוצים ומוכשרים, מבינים היטב את המאמץ הנדרש מהם על מנת להצליח בתחום ועומדים בתהליך המיון המאתגר שלנו.


תהליך המיון בטק-קריירה דומה לתהליך מיון ליחידות מובחרות, ואכן בסופו מתגבשת סיירת מופלאה, מפוצצת בכשרון ועם הרבה אש בעיניים. אנחנו בוחנים אצל המועמדים שלנו את יכולת החשיבה הלוגית, האנגלית והמסוגלות ללמידה עצמית, אבל שמים דגש רב גם על מי שהם כבני אדם: על רמת המוטיבציה והנחישות שלהם, על יכולת הניהול העצמית שלהם, על הכוחות וההתמודדות מול אתגרים ומשברים וגם על התקשורת הבינאישית שלהם.

20

שנות פעילות

48

מחזורי קורסים

900

בוגרים

93%

משתלבים בעבודה

400

מתנדבים

הערכים שלנו

הדואג לימים זורע חיטים,
הדואג לשנים נוטע עצים,
הדואג לדורות מחנך אנשים

- יאנוש קורצ׳אק

הערכים שלנו

מצויינות

  • אנו מקבלים את המועמדים הנחושים ביותר, שיודעים ורוצים לעבוד קשה

  • אנו מגייסים אלינו את המדריכים הכי מחוייבים ומקצועיים, שהוכיחו את עצמם גם כאנשי מקצוע בתעשייה וגם כאנשי הדרכה.

  • הסיליבוס שלנו עשיר ומקיף וכל קורס זוכה להעשרות רבות נוספות בזכות מתנדבים מהתעשייה.

  • אנו מוציאים מהסטודנטים שלנו את המיטב, לא מוותרים להם ולא עליהם.

הכשרה מכוונת עבודה

  • התכנית שלנו בנויה בהתאם לצרכי התעשייה. כל סיליבוס זוכה לפידבק ודיוקים מידידינו בתעשייה ומותאם בכל פעם מחדש לצרכי השוק העדכניים.

  • הקורסים שלנו משלבים פרקטיקה מהיום הראשון. המודל היחודי שלנו שמאפשר לסטודנטים להתמסר לחלוטין ללימודים, מאפשר להם לרכוש ניסיון ולצמצם פערים באופן משמעותי, כך שהם מסיימים את ההכשרה עם ניסיון דומה לג'וניורים בעלי ניסיון של שנה בתעשייה.    

  • אנחנו משלבים בקורסים ניסיון מעשי באמצעות התמחות בחברות שונות או ביצוע פרוייקטים מעשיים בניהול והנחייה של חברות מהתעשייה.

שותפות עמוקה עם התעשייה

  • בכל קורס מעורבות מספר חברות בתעשייה: בתכנון הסיליבוס, במעורבות בהדרכה, בהעשרות מקצועיות, בתרגולים, בהכנה לראיונות, באירוח לסיורים מקצועיים בחברה, וכמובן בקליטת הבוגרים שלנו, תוך שאנו יודעים לעשות את השידוך המיטבי בין הבוגרים לחברות ולצרכיהם.

  • מנהלים ואנשי מקצוע בכירים חברים בוועד המנהל שלנו ושותפים בהחלטות אסטרטגיות שמתקבלות.

זיהוי פוטנציאל ואמונה ביכולת

אנו מאמינים כי אינטליגנציה, סקרנות ומוכנות לעבוד קשה, אינן תלויות מוצא או מקום מגורים. המומחיות שלנו היא לזהות את הפוטנציאל הגולמי של המועמדים שלנו, ולתת להם את הכלים והמיומנויות הנדרשים כך שבסוף הקורס אין מי שיפספס את הפוטנציאל השופע שלהם.

מכתב פתוח

מאת המנכ"ל, טקלה מקונן

מזה שני עשורים כמעט, טק-קריירה פועלת מתוך אמונה כי שוויון כלכלי מלא הוא תנאי הכרחי ליצירת שינוי חברתי אמיתי ובר- קיימא בשילוב יוצאי הקהילה האתיופית בשוק הישראלי. תעשיית ההייטק, הנמצאת בחוד החנית של המשק הישראלי, היא הפלטפורמה לקידום חזון שכן יכולת ההשתכרות וההשתלבות בתחומים הרלוונטיים, היא בין הגבוהות ביותר במשק הישראלי. מאז 2002, אנו בטק קריירה, פועלים להכשרתם ולהשמתם של צעירים יוצאי הקהילה בתעסוקה איכותית בתעשייה זו. טק-קריירה נמצאת בימים אלו בפריחה חסרת תקדים. אנו פועלים להגדלת מספר קורסי העמותה ואת מספר הסטודנטים שלנו כל העת.אנו שואפים לשדרוג איכותי ולא רק כמותי, דבר הבא לידי ביטוי ביצירת קורסים חדשים בתחומים נדרשים ובעדכון הקורסים הקיימים. כך, התאמנו את קורס בדיקות התכנה לעולם האוטומציה, הוספנו קורסים בשפות תכנות חדישות, ועוד היד נטויה. במקביל, אנו ממשיכים בפרויקט הדגל שלנו בשנים האחרונות: הקמת בית טק-קריירה. הקמפוס יכלול כיתות לימוד, מגורי סטודנטים ומשרדי צוות, ויהווה תשתית מרכזית עליה ניתן יהיה להמשיך בהרחבת ובהצמחת הפעילות. 
למרות גודלו של הפרויקט, אין בליבי ספק כי טק-קריירה תוכל לעמוד במשימה מאתגרת זו.
אני גאה לעמוד בתפקידי כמנכ"ל העמותה החשובה הזאת ומקווה לראותכם בין שורותינו.

הצוות שלנו

טקלה מקונן

טקלה מקונן

מנכ"ל

הגעתי לטק-קריירה אחרי שנים רבות בתפקידי ניהול במגזר השלישי, שנים בהן ניהלתי את תכנית המנהיגות למגשרים של המרכז האקדמי רופין ואת עמותת

הדס דסה גדמו

הדס דסה גדמו

רכזת הכנה לקריירה

בשנת 2016 למדתי בטק קריירה קורס CCNP ובתום הקורס התקבלתי לעבודה בבינת עסקים, עבדתי בבינת בתפקידים שונים כשהאחרון היה ניהול תפעול

שחר שטרן

שחר שטרן

מנהל הדרכה ומשאבי אנוש

למה אני בטק-קריירה?
כי זה מרגש להיות חלק ממהפכה.

שלו וובו

שלו וובו

סמנכ"ל תפעול, חדשנות ושותפויות

העבודה בטק-קריירה היא מבחינתי הרבה מעבר לעבודה, היא חלק מהחיים שלי, חלק ממה שאני. אני מרגיש שבכל יום אנחנו   משנים את העולם ומה צריך יותר מזה?

יעקב נגוסה

יעקב נגוסה

יועץ פדגוגי - קורסי תקשורת

למה אני בטק-קריירה?
כי אני מאמין גדול בחזון של העמותה.

אורטל יעקב

אורטל יעקב

רכזת השמה

אביגיל הראל

אביגיל הראל

מנהלת גיוס משאבים

למה אני בטק-קריירה?
לקום כל בוקר, ללכת למשרד, לפתוח את דלת הכיתה ולראות בלייב את התהליך המעצים והמשנה חיים שהסטודנטים

שמואל טקה

שמואל טקה

מנהל קורסים ורכז תפעול

למה אני בטק-קריירה?
פשוט - כי אני מאמין במטרותיה בכל ליבי.

אלישבע וקראט

אלישבע וקראט

מובילה טכנו-פדגוגית

שושי טסמה נגוסה

שושי טסמה נגוסה

מנהלת קשרי מעסיקים וקהילה

טק קריירה הוא המקום הכי משמעותי בעיני שמכשיר ומלווה צעירים יוצאי אתיופיה למקצועות ההייטק, משפיע על שינוי פניה של החברה הישראלית בכלל, על

שרה טקלה

שרה טקלה

מנהלת המיונים

שלמה וואסה

שלמה וואסה

מנהל קורסים

הצוות

חברי הועד המנהל

חזי כאלו

יו"ר

חזי כאלו הוא יושב הראש של טק-קריירה מאפריל 2019. בין 2008 ל-2020 שימש חזי כמנכ"ל בנק ישראל. לפני כן, הוא כיהן בשירותי בריאות כללית בשתי קדנציות כ-11 שנים.
בעבר היה חזי ראש אגף בשירות הביטחון הכללי.

אייל גיחון

גזבר

איל גיחון הוא סמנכ"ל כספים ותיק עם ניסיון רב בחברות ההיי-טק ובחברות SMD אחרות, בהן אורכית תקשורת, אגד (כמנהל המחלקה הכלכלית), איטונג ישראל, אייהו טכנולוגיות תוכנה, תוכנת Evolven ועוד.

יוסף אבי יאיר אנגל (ג'וחא)

במקצועו ג'וחא הוא מנהל מלון וחקלאי המתמחה בגידול פרחים וירקות. בעבר מילא בין היתר את התפקידים הבאים: יועץ בין לאומי לתיירות כפרית, בעבר יועצו של שר התיירות עוזי בר עם, מנהל אגף התיירות של החברה להגנת הטבע, ופרויקטור במשרד נגב גליל ברשות השר שמעון פרס. בנוסף ג'וחא היה היועץ לחברה הישראלית לנשיא המדינה שמעון פרס. היום פנסיונר ומתנדב בכמה עמותות: מרכז פרס לשלום וחדשנות, היי טייק, מיזם חינוכי שישה מליון אחים דור – 3, ועד מנהל של הספורט הפר-אולימפי ועוד. ג'וחא נשוי ליונית, אב ל- 5, וסב ל 14 נכדים. חבר קיבוץ רמת רחל.

ד"ר דבורה בלום

ד"ר דבורה בלום, לשעבר מנהלת המכון להגירה ושילוב חברתי ומרצה במרכז האקדמי רופין. עסקה ביעוץ ארגוני ותכנון אסטרטגי, מתמחה במגזר השלישי ולימדה באוניברסיטה העברית בירושלים, בית ספר לעבודה סוציאלית – תכנית שוורץ, לימודי פילנתרופיה. שימשה בתפקיד סגנית נשיא (VP) באיחוד הקהילות היהודית של צפון אמריקה UJC/JFNA ובמסגרת זו הייתה אחראית על תכנון ההקצאות בישראל, כולל שתי מגביות חירום בהיקף של כ-300 מיליון דולר, ועל נציגי פדרציות בישראל. בעלת ניסיון רב בניהול ופיתוח ארגוני. דבורה בעלת תואר שני מהאוניברסיטה העברית, בירושלים, ובעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת סאסקס, אנגליה.

מיכה וייס

סא"ל (מיל') וייס מיכה שירת בצה"ל במשך כ- 26 שנים בחיל האוויר וחיל המודיעין בתפקיד אבטחת מידע וסייבר.
מיכה פרש ב 2006 משרות פעיל ושימש במשך עשור כמנהל הגנת הסייבר באחד הבנקים החדשניים והמתקדמים בישראל.
ב 4 השנים האחרונות משמש מיכה כיועץ של משרד האוצר במגוון פרויקטי הגנה בסייבר במגזר הפיננסי.
מיכה הצטרף לועד המנהל של טק-קריירה ב-2020.

שי טמיר

שי הוא יזם, יוצר ומרצה, ושירת במשך כשלושים שנים בחיל האוויר כנווט מטוסי קרב ובתפקידי ניהול בכירים. שי השתחרר בדרגת אלוף משנה.
כיום עוסק שי בייזמות מתחומים שונים ובמחזאות. כמו כן, מעניק הרצאות במגוון תחומים.
שי מתנדב בטק-קריירה והצטרף לוועד המנהל של העמותה עם שחרורו מצה״ל.

אבינועם פלטין

אבינועם היה מנהל בכיר במחלקת המחשבים של "תדיראן" ושל "בנק מזרחי טפחות". כמו כן שימש כיועץ של בנק ישראל ומשרד החינוך. אבינועם הצטרף לוועד המנהל של טק-קריירה בשנת 2013. אבינועם מאוד פעיל בהטמעת מערכת הסיילס-פורס בטק-קריירה.

צוריאל (צורי) חורין

צוריאל חורין שימש כיו"ר עמותת טק-קריירה בין השנים 2014 ל-2018. לצוריאל יותר מ-30 שנות ניסיון במשרות בכירות כגון מנכ"ל FRM, חבר ועד מנהל ב-IBM, HP ו- EDS.

ניר גרני

ניר גרני הוא המייסד והבעלים של חברת הסטארט אפ Cashcontrol, מנהל כספים ויועץ עסקי ותיק למאות עסקים וארגונים. ניר שימש כגזבר טק-קריירה ב-12 השנים האחרונות, מ-2009 ועד 2021.

חן חליו

חן עובד בתעשיית ה-IT הישראלית כ- 20 שנה ,במספר ארגונים (צה"ל , בנק דיסקונט , הפניקס חברה לביטוח), בהם כיהן במספר תפקידי ניהול מרכזיים, לרבות ניהול יחידות בדיקות תוכנה (QA) והקמת יחידת רובוטיקה (RPA) .
בעל תואר במדעי המחשב מהמכללה למנהל.
במסגרת תפקידו בבנק דיסקונט קלט חן מספר רב של בוגרי קורס בדיקות תוכנה מטק-קריירה ליחידה שבניהולו. בנוסף, חן מתנדב בעמותה כמנטור ומלווה בוגרים בהכנה לקריירה.
כיום חן מנהל את תחום "מסעות הלקוח" כחלק מתהליכי הטרנספורמציה הדיגיטלית" בחברת הפניקס.

גבי מזרחי

גבי הנו יזם ומנהל עם מעל ל-20 שנות ניסיון בתעשיית ההיי-טק בדגש על סטארט-אפים, בעל אוריינטציה עסקית עם הבנה טכנולוגית רחבה.
לגבי יש התמחות בפיננסים ובפיתוח עסקי בין-לאומי, בנית מודלים עסקיים וגיוסי הון.
לגבי ניסיון רב ביצירת שיתופי פעולה עם שותפים אסטרטגיים, פיתוח מוצרים ופתרון בעיות תוך יישום מתודולוגיות חדשנות, חשיבה המצאתית שיטתית, אסטרטגיה עסקית ומתודולוגיות מעולם ה-NLP.
גבי יועץ עסקי ויועץ חדשנות במעו"ף במשרד הכלכלה .

דני לימור

דני הוא יושב ראש עמותת מכינת נחשון, שהתפרסם בעקבות שירותו במוסד, כאיש שפיקד על מבצע אחים להעלאתם של ביתא ישראל מאתיופיה שהחל ב- 1977 והסתיים במרץ 1985 .
דני יצטרף לוועד המנהל של טק-קריירה ב-2018.

טל יאסו

טל נולד באתיופיה ועבר את המסע דרך סודן לישראל במסגרת מבצע משה ב-1984. טל שירת במשך תשע שנים בצבא ולאחר מכן הצטרף כסטודנט לטק-קריירה בשנת 2008. כיום עובד טל בחברת "שימקוטק", חברת הבת של "לודן". טל מתרגל בהתנדבות בטק-קריירה ואף הצליח לגייס לחברה בה הוא עובד שלושה בוגרים נוספים של העמותה.

ולאד סלוצקין

ולאד עבד בתעשיית ההיי-טק הישראלית מעל 27 שנה. בעל תואר במדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים מטעם האוניברסיטה העברית. כיום ולאד מנהל פרויקטים בינלאומיים בתחום ה-ERP בחברת "טבע". ולאד הצטרף לוועד המנהל של "טק-קריירה" בשנת 2008 אך היה מעורב בפעילות העמותה מיום הקמתה.

לינה סלוצקין-כץ

לינה עבדה בחברת "אינטל" כמהנדסת תכנה ולאחר מכן כיהנה בתפקידים ניהוליים מאז 1990. עובדים במחלקה שתחת ניהולה התנדבו כמתרגלים בטק-קריירה מראשית ימיה של העמותה. לינה הצטרפה לוועד המנהל של טק-קריירה בשנת 2008. כיום מנהלת לינה את היקב המשפחתי "קדמא" המייצר יינות ממטה יהודה תוך שימוש בטכנולוגיות עתיקות לייצור יין.

גנטו צגייה

גנטו הוא בוגר טק-קריירה המועסק כיום ב-"שירותי בריאות כללית". גנטו הצטרף לוועד המנהל בשנת 2012 ומתנדב כמנטור.

אנדרס קוקווקא

אנדרס מנהל בינלאומי בכיר ויועץ טכנולוגי מקצועי בעל ניסיון בארה"ב, ישראל ואירופה. אנדרס הצטרף לוועד המנהל של טק-קריירה בשנת 2012.

עינת קרניאל

עינת קרניאל היא יועצת ארגונית עם ניסיון במגוון רחב של ארגונים בתעשיית ההיי-טק, במערכות החינוך, המגזר השלישי והמגזר העסקי. עינת משלבת ניסיון עשיר הנתמך בידע תיאורטי נרחב. לעינת תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מטעם הטכניון. עינת הצטרפה לוועד המנהל של טק-קריירה בשנת 2012.

דניאל וייל

דניאל הוא מנכ"ל TOM – תיקון עולם ו-XLN של קבוצת "ראות". קודם לכן הקים וניהל את עמותת "מחשבה טובה" העוסקת בצמצום פערים חברתיים באמצעות העצמה טכנולוגית. דניאל קיבל את אות ההצטיינות היוקרתי של כנס שדרות לחברה, פרס ירושלים ופרס ארגון הג'וינט לפיתוח שירותים מבוססי קהילה לנוער בסיכון. דניאל הצטרף לוועד המנהל של טק- קריירה בשנת 2016.

עוזי ביטאו

היווט ימר

חברת ועדת ביקורת

היווט ימר היא אנליסטית עסקית בחברת "טבע". עלתה לארץ מאתיופיה ב-1986. הצטרפה לוועד המנהל של טק-קריירה בשנת 2002.

שמואל קויטנר

חבר ועדת ביקורת

שמואל שרת כמנהל הכללי של "אורבוט פסיפיק" (חברת בת של "אורבוט מערכות"), ומילא מגוון תפקידי ניהול בחברות היי-טק ישראליות ובינלאומיות. שמואל הצטרף לטק-קריירה בשנת 2011 כמנטור וכעבור שנה הוזמן להצטרף לוועד המנהל.

חברי ועדת הביקורת

חרי ועדת הביקורת
bottom of page