top of page

משולחנו של המנכ"ל

מדברי המנכ״ל
Guy_Yechiely-9291.jpeg

תורמים ושותפים יקרים, 
החודשים האחרונים הם מהקשים שידעה החברה הישראלית. המלחמה גבתה, ועודנה גובה, קורבנות בגוף ובנפש מקרב טובי בנינו ובנותינו. רבים מן החללים הינם צעירים וצעירות יוצאי אתיופיה; חלקם של צעירי וצעירות הקהילה בנופלים גבוה פי שניים מחלקם באוכלוסייה (4% לעומת 2%, בהתאמה). במקביל, למעלה מ-100,000 ישראלים, תושבי הגליל והעוטף, הינם פליטים בארצם. מעל הכל, חצי שנה לאחר פרוץ האירועים, עדיין מוחזקים בעזה 133 מאחינו ואחיותינו. 
בחודשים האחרונים אנחנו מתאימים את תכנינו לצרכי המלחמה השונים. כך, למשל, אנחנו מתכננים לקיים מפגשים של אנשי בריאות הנפש עם הסטודנטים בקורסים השונים שלנו, אשר הרבה מהם לקחו חלק בשירות מילואים ממושך וקשה. כמו כן, לאור ההשפעה הכלכלית והתעסוקתית הקשה של המלחמה על הדרום, ישנה קבוצה של תוכנית In-Tech שפועלת באשקלון עם משתתפים מהנגב המערבי ואנו יוזמים בימים אלו פתיחה של קורס תקשורת ואבטחת מידע עבור יוצאי אתיופיה מהערים אשקלון, שדרות, אופקים, נתיבות, קריית-מלאכי, קריית-גת ובאר-שבע; הצפי לפתיחת המחזור הראשון הוא ספטמבר 24'. 
המלחמה הביאה איתה אתגרים גם בכל הנוגע למיון לקורסים. קורסים שהיו אמורים להיפתח באוקטובר נדחו; סטודנטים שהתמיינו לקורסים מסוימים אשר החלו, עודם בשירות מילואים ללא צפי סיום. למול זאת, אנו מחויבים לתת פתרונות לכל סטודנט ולתמוך בו בכל שלב, בין אם בהצטרפות לקורס שמתחיל מאוחר יותר או הצטרפות מאוחרת לקורס ועזרה פרטנית בהשלמת החומר הנלמד. יחד עם האתגרים, אנו עדים לרצון הולך וגובר בקרב צעירים מקהילת יוצאי אתיופיה להיכנס לתעשייה ולבחור במסלול קריירה משמעותי ויציב. 
כחלק מהתרחבותנו, אנו צפויים לפתוח את סניף טק-קריירה בקרית-מוצקין אשר יהווה מוקד הכשרה טכנולוגית ליוצאי אתיופיה תושבי הקריות, חיפה, עפולה, מגדל-העמק, יוקנעם וכרמיאל. כמו כן, השקנו תכנית התמחות ייחודית, בשיתוף רשות החדשנות, עבור ג'וניורים יוצאי אתיופיה אשר נקלעו למשבר ההייטק ומתקשים למצוא עבודה. 25 משתתפים התקבלו מתחומי פיתוח התוכנה והדאטה אנליסיס ו-18 חברות הייטק גוייסו. בנוסף, תכנית In-Tech, בשיתוף משרד העבודה, ממשיכה גם השנה לפעול בהיקפים רחבים בכל הארץ, כאשר המחזור הנוכחי כולל מספר עצום של 220 צעירים וצעירות יוצאי אתיופיה.
לפני סיום, אני מבקש להצטרף לתפילות למציאתה של היימנוט קסאו הקטנה, אשר נעלמה ממרכז הקליטה בצפת ב-25 בפברואר. ליבנו עם משפחת קסאו ואנו מייחלים לאיתורה, בריאה ושלמה, בהקדם.

חברים יקרים, אני מזמין אתכם להתרשם מפעילותנו הנרחבת בניוזלטר זה, ולצד זאת לאחל לכם ולכל עם ישראל ימים שקטים. כולי תקווה כי נצא מתוך משבר זה חזקים כחברה וכמדינה למעננו ולמען הדורות הבאים.
לסיום, ברצוני להודות מקרב הלב לוועד המנהל, צוות העמותה, ולתורמים והשותפים שלנו שגם בתקופה מורכבת זו ממשיכים להאמין, לתמוך ולסייע לנו להוביל את קהילת יוצאי אתיופיה קדימה. 

בברכה,

טקלה מקונן, מנכ"ל טק-קריירה

תוכנית אינטק

הישגים בתוכנית In-Tech

BF9ADDDF-1056-4FDD-96A0-705450F754D3_1_105_c.jpeg
361CDFDB-3AAC-4E10-BB0A-AD849BDD1BAB_1_201_a.jpeg
DC292959-A8F4-484B-9C2E-EB2D39445A0F_1_105_c.jpeg
A6D1EE2F-8B39-4C1A-A3F9-09AD397F339C_1_201_a.jpeg
4BFDF6CD-8481-42B3-9405-C47136FD971A_1_201_a.jpeg

המחזור השלישי
המחזור השלישי בתכנית In-Tech תוכנן להיפתח ב-08/10. מחזור זה הושק ב-28/01 לאחר 11 אירועי חשיפה (מתוכם 7 פרונטליים!) ו-2,317 מתעניינים. המחזור אמור היה להיפתח עם 200 משתתפים, אך נפתח בפועל עם 220 משתתפים, מחציתן נשים, ב-12 ערים שונות בארץ! מי שהקים ומוביל את התוכנית הוא נתי רוטשטיין, בוגר תואר שני בהנדסת מכונות מאוני' בן-גוריון. נתי מביא לתפקיד את הניסיון שצבר כמהנדס ומנהל פרוייקטים בחברות הייטק וניהול מיזמים חברתיים.
תוכנית In-Tech פועלת בשני מישורים – מקצועי ואישי-רגשי.
המישור האישי-רגשי עוסק בביסוס היכולת האישית ותחושת המסוגלות אצל המשתתפים לבחור את תחום ההייטק המתאים עבורם לצד היכולת להתמודד מול חסמים פנימיים. המישור המקצועי עוסק בחשיפה וההעמקה בתחומי הייטק שונים כך שבסוף התהליך יוכלו המשתתפים להירשם ללימודי מקצועות הייטק הנכונים עבורם (אקדמיים או הכשרות מקצועיות). מובילי הקבוצות, האחראים על התהליך האישי-רגשי והמהווים עוגן יציב למשתתפים לאורך המחזור, הינם מתנדבים מחברות כמו Cognyte ואחרות. מי שמובילה את מערך הליווי הקבוצתי היא רחל אלמיהו, בוגרת תואר שני בהנחיית קבוצות באוני' חיפה. רחל אחראית על מובילי הקבוצות ומלווה את התהליך האישי שהם עוברים עם המשתתפים במהלך התוכנית. רחל מביאה לתפקיד את הניסיון הרב שרכשה באקדמיה ובתוכניות במגזר החברתי ומשלבת בעבודתה מקצועיות ואינטליגנציה רגשית גבוהה.
מובילי הקבוצות הוציאו את התוכנית לדרך עם שורת סדנאות מרתקות כמו: לינקדאין, נטוורקינג, מיתוג עצמי וקבלת החלטות. הסדנאות מתקיימות בחברות המובילות בתעשייה: Lightricks, OurCrowd, IBM, Check Point, Novidea, Applied Materials, LSports, AT&T. חשוב לציין שעבור הרוב המוחלט של המשתתפים מדובר בפעם הראשונה שהם מבקרים בחברת הייטק. במישור המקצועי, המפגשים הלימודיים בתוכנית מובלים ע"י חברת אנליזה והם מתקיימים פעמיים בשבוע. בנוסף, בכל שבוע מגיעים מתנדבים להעביר הרצאות העשרה בתחומים השונים (עד כה הגיעו מעל 20 מתנדבים שונים!). 
במהלך חודש מרץ נערכו במסגרת התוכנית חמישה סיורים בחברות הייטק מובילות: Check Point, Myheritage, Plus500, Versatile ו-Moveo, אשר סייעו למשתתפים בתהליך קבלת ההחלטה על התחום בו הם יעמיקו. השלב האחרון בתוכנית, שלב ההכוון, כולל סדנאות וייעוץ לימודים אישי ע"י יועצות לימודים. נדבך זה מתקיים בשיתוף תוכנית הישגים של עמותת אלומה, תוכנית למרחק מבית היוZמה ומשרד העבודה ומרכזי הצעירים ברשויות. יועצות הלימודים עוברות הכשרה מקיפה וליווי מקצועי ע"י צוות העמותה (עד כה הושלמו כל שלושת ההכשרות). מי שמובילה את מערך ההכוון וניהול קהילת הבוגרים היא שובל פרץ, בוגרת תואר שני מבן-גוריון שהגיעה לתוכנית מתפקיד מגייסת בחברת השמה להייטק ועם ניסיון רב במיזמים חברתיים. שובל יזמה ופיתחה את מערך המנטורינג בתוכנית ומנהלת ומטפחת שותפויות עם יותר מ- 20 מוסדות לימוד ורכזות הכוון.
בנוסף, המשתתפים זוכים לפעילויות העשרה המועברות על ידי בכירים בהייטק. לאחרונה, הם זכו להשתתף בהרצאה של דוד צרויה, מנכ"ל Plus500, שבה הוא שיתף אותם במסלול הקריירה שלו, מהכניסה לתפקיד הראשון ועד כס המנכ"ל. בהמשך הם פגשו את  חנה מששה, Product Designer שהציגה להם  את השיטה שפיתחה לשיפור האנגלית תוך זמן קצר. מי שמוביל את מערך האופרציה וקשרי התעשייה והמתנדבים בתוכנית הוא חיים מלקמו-ממניה, עו"ד בהכשרתו שהגיע לעמותה אחרי תפקיד אופרטיבי בחברת סטארט-אפ. מלבד ניסיונו במגזר הפרטי, לחיים ניסיון בליווי סטודנטים יוצאי אתיופיה במסגרת תוכנית עזרא. כחלק מפקידו, חיים גייס מאות מתנדבים, ארגן עשרות סיורים בתעשייה, סדנאות והרצאות העשרה עבור יותר מ-200 משתתפים בתוכנית.

 

התוכנית במלחמה

כחלק מן הרצון למנף את פעילות טק-קריירה לטובת הציבור בתקופת המלחמה, ביצענו התאמות לתוכנית במטרה לפתוח אותה למפונים מהעוטף ולמילואימניקים שחזרו מהחזית. כך נפתח, במסגרת תוכנית In-Tech, מחזור ייעודי למילואימניקים. לאור המצב ובשיתוף מחלקת התעסוקה של עיריית שדרות, יצרנו קשר עם מפוני העיר שדרות ושילבנו אותם בקבוצות השונות. גם באשקלון, עיר המהווה בית לקהילה גדולה של צעירים יוצאי אתיופיה אשר חוו תקופה קשה מאוד אך לא פונו חרף הימצאותם בקו העימות, נפתחה קבוצה בשיתוף מרכז החדשנות של עיריית אשקלון. הקבוצה מונה 18 משתתפים מאשקלון, נתיבות ואופקים.

יריד לימודים

אחד השיאים בתוכנית הוא יריד הלימודים הכלל-ארצי. המדובר באירוע ענק שהתקיים ב-15.4 בחברת Check Point, אליו הגיעו 130 משתתפים של תכנית In-Tech מכל הארץ. ביריד התכנסו גופי ההכשרה והאקדמיה השותפים לנו, בהם בית הספר להייטק של Google ואוניברסיטת רייכמן, תוכנית קרן-אור של אוניברסיטת רייכמן, Developer's Institute, אוניברסיטת בר אילן, הקריה האקדמית אונו, ועוד רבים וטובים. במהלך היריד, משתתפי התוכנית נחשפו למסלולי הלימוד הטכנולוגים של כל גוף כמו גם לתוכניות הסיוע והמלגות המוצעות ליוצאי אתיופיה ("תכנית פוירשטיין באקדמיה", "יואל" וכו'). במהלך היריד המשתתפים קיבלו הרצאה מדהימה מבית היוצר של גוגל #IamRemarkable.

קהילת הבוגרים והמנטורים

קהילת הבוגרים והבוגרות של תוכנית In-Tech מונה מעל 130 בוגרים ובוגרות שסיימו את שני המחזורים הראשונים של התוכנית. אל הקהילה יצטרפו בקרוב עוד 220 בוגרים עם סיום המחזור השלישי. עד כה, 77 מתוך 130 בוגרים (60%) כבר נמצאים בדרך קדימה: 20% מהם החלו לימודים אקדמיים, 66% מהם השתלבו בקורסי הכשרה, 13% נמצאים בעיצומה של מכינה לאקדמיה ו-1% אף החלו מסלול הנדסאים. הבוגרים נרשמו ללימודים במקצועות פיתוח התוכנה, רשתות תקשורת, דאטה אנליסיס, תארים במערכות מידע ותקשורת, UX/UI, תעשייה וניהול ועוד. 13 בוגרים ובוגרות של התוכנית כבר סיימו את הלימודים ובימים אלה משדרגים את קורות החיים, מרחיבים את תיק העבודות ונוקטים מגוון צעדים במטרה שיהיו מוכנים ככל האפשר לקראת המשרה הראשונה בהייטק. 4 מתוך ה-13 כבר התקבלו למשרות ראשונות או תוכניות התמחות בחברות הייטק. יעד התוכנית: לחשוף 1,360 צעירים יוצאי אתיופיה למקצועות ההיי טק ולהביא לשילובם של 850  מהם בלימודים טכנולוגיים עד ליולי 2025.

בנוסף, השקנו מספר פרויקטים חדשים המספקים מעטפת רחבה עבור הבוגרים והבוגרות שלנו. הפרויקטים כוללים תוכנית מנטורינג עבור אלו שטרם מצאו את התחום המתאים עבורם וצריכים ליווי אישי בדרך; תוכנית מנטורינג בשיתוף עמותת 'עמית לדרך' (תוכנית StartLine) עבור אלו שנמצאים כרגע במהלך הלימודים; ותוכנית מנטורינג לסיוע במציאת עבודה עבור בוגרים אשר סיימו את לימודיהם. בנוסף, הבוגרים הצטרפו לתכנית 'אנגלית ביחד' של Skilled Volunteers for Israel לחיזוק מיומנויות האנגלית שלהם עם מתנדבים מצפון אמריקה.
בימים אילו התוכנית מקדמת שיתוף פעולה עם עמותת בוגרי 8200. שיתוף הפעולה ייתן העשרה והעצמה לבוגרי התוכנית סביב תכנים של יזמות וצליחת הדרך למציאת משרה ראשונה.

ביקושים גוברים לתוכניותינו

ביקושים

במהלך החודשים האחרונים, אנו עדים לעלייה משמעותית בביקוש לתוכניותינו. כך, ל-10 ערבי חשיפה שערכנו עבור ההכשרות השונות, הגיעו כ-800 מתעניינים. אנו שמחים לדווח על התעניינות גוברת מצד נשים בקורסים שלנו, במיוחד בקורסי Cisco DevNet ואנחנו גאים במיוחד לציין, שעד כה ב - 2024, השגנו איזון מגדרי מלא ו-50% מהמשתתפות בהכשרות שלנו הן נשים! נתון זה משקף את המחויבות שלנו לקידום גיוון מגדרי בקורסים שלנו. אנחנו רואים גם עלייה בולטת בקרב מועמדים מעל גיל 30 המחפשים הזדמנויות לצמיחה אישית ומקצועית. הקשר עם המתעניינים בתוכניותינו וכן תהליך הגיוס והמיון של המשתתפים והפקת ערבי החשיפה נעשים בניצוחה של שרה טקלה, מנהלת תהליכי המיון שלנו, שמובילה את תהליכי המיון להכשרות בעמותה בשלוש השנים האחרונות; בזכות יכולתה לזהות מגמות שעולות מהשטח, טק-קריירה מצליחה לפתח תוכניות מותאמות לקהלי יעד מגוונים.

חדשות מזירת ההכשרות

הכשרות
6AF2F6BE-9384-41D4-9A42-FA863BDF69AA_1_201_a.jpeg
F7A83CA5-4CCB-420A-8D37-F78987185FE4_1_201_a.jpeg
6D05CE56-B4DB-4BA5-8575-9D479F23275B_1_105_c.jpeg
49E1F210-A945-494D-9665-D36753066E83_1_105_c.jpeg

למרות המלחמה, טק-קריירה מפעילה שישה קורסים מתחילת השנה וצפוייה לפתוח עוד שבעה עד סופה!
ברצוננו להודות לשלו וובו, סמנכ"ל העמותה, שמאז אירועי השבעה באוקטובר משרת במילואים כסגן מפקד גדוד 5461. שלו פעל שנים רבות למען צעירים ברצף הסיכוני במגוון תפקידי ניהול בתוכניות המקדמות מנהיגות והשתלבות בחברה הישראלית ומביא איתו את הניסיון העצום שצבר לאורך השנים. לצדו פועלים גד חזקיהו, מנהל התפעול של טק-קריירה, והילה זמנה, מנהלת המשרד שלנו, שבזכותם הסטודנטים זוכים לסביבת לימודים אופטימלית. גד אחראי על מעונות הסטודנטים והמשרדים בקמפוס. גד הוביל שני קורסים בטק-קריירה, ביניהם קורס פיילוט בשת"פ הסוכנות היהודית. בזכות היכרותו המעמיקה עם הסטודנטים וצרכיהם הוא יודע ליצור מרחב לימודי שמאפשר צמיחה והתפתחות. הילה מטפלת במסירות ובמקצועיות בביורוקרטיה הרבה של העמותה מול הגופים השונים העובדים עם העמותה. הילה לומדת מנהל עסקים ומערכות מידע בקריה האקדמית אונו ובעלת הסמכה בהנהלת חשבונות ומביאה את המומחיות שלה בתחום לתפקיד. 


קורס Cisco DevNet – מחזור נ"ד

הקורס, בשיתוף הקרן והיחידה לחיילים משוחררים ומכללת IITC, בהובלת אורית סבהט, החל בינואר 2023 והסתיים בספטמבר של אותה שנה. 21 משתתפיו עברו הכשרה אינטנסיבית של שבעה חודשים שכללה יותר מ-700 שעות אקדמיות בתחום התקשורת, 1,000 שעות התנסות מעשית ועוד כ-100 שעות של כישורים רכים (סדנת הכנה לקריירה; שיפור מיומנויות האנגלית; סיורים בחברות Oasis, Check Point ומרכז הסייבר בבנק לאומי; שני ימי הדרכה בחברת Cisco; סימולציות מקצועיות; סימולציות HR; ועוד). טקס הסיום של הקורס נקבע במקור לאוקטובר אך נדחה בשל המלחמה והתקיים לבסוף בתחילת מרץ, באירוח בנק דיסקונט.
אנחנו שמחים וגאים לשתף כי 16 מתוך 21 מבוגרי הקורס כבר עובדים בתעשייה!
 

קורס Data Analysis לנשים – מחזור נ"ה
הקורס יצא לדרך במרץ 2023 עם 23 משתתפות והגיע לסיומו ב-10.3.24 בטקס מרגש שנערך  בחברת Check Point. הקורס בשיתוף Upscale Analytics, הוא בעל הרמה המקצועית הגבוהה ביותר בתחום והותאם על מנת שגם אימהות שמשלבות הורות וקריירה יצליחו לשלבו במרקם חייהן. בוגרות הקורס יוצאות לשוק עם ידע מקיף ומעמיק בתוכנות: PowerBI, Excel

Pythons (Panda, Numpy), MSSQL,  במהלך הקורס המשתתפות קיבלו שעות רבות של תרגול טכנולוגי ואנליטי ומנטורינג אישי של בכירות מתחום הדאטה. 
בשנה המורכבת הזו, כל אחת ואחת מהמשתתפות הצליחה לשלב הורות, קריירה, וקורס בנפח של כחצי משרה. זהו מאמץ עקבי, מתמשך ומדויק שמשיג תוצאות אדירות; אין לנו ספק שאלו המועמדות הטובות ביותר שתפגשו לא על אף היותן אימהות, אלא בזכות.
את הקורס ניהל שחר שטרן. שחר,  בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית, מעורב במגוון תחומים בעמותה. הוא מנהל את תחום הדאטה, את מערך ההדרכה, את צוות מנהלי הקורסים ואת בניית תהליכי העבודה. אל כל תפקידיו בארגון מביא שחר ניסיון עשיר בהובלת פרויקטים במגזר השלישי, בדגש על אוכלוסיות בסיכון. המיומנויות, הקשב, המקצועיות והאכפתיות של שחר ממצבים אותו בחזית העשייה שלנו.

 

קורס DevNet - מחזור נ"ו
הקורס, המתקיים בשותפות משרד הביטחון ומכללת IITC, בהובלת יוסף אינברם, החל ב - 3.7.23 והסתיים ב - 9.4.24 בטקס חגיגי בקמפוס IITC. זה המחזור השני שיוסף מוביל בטק-קריירה. בקורס הקודם שהוביל רוב מוחלט של הבוגרים כבר השתלבו בתעסוקה, וגם בקורס הנוכחי, שחווה טלטלות רבות, יש ליוסף חלק גדול בהצלחת הסטודנטים, בזכות החמלה והתושיה שהוא מביא לתפקיד. הסטודנטים עברו בהצלחה את שלושת ההסמכות הבינלאומיות CCNA, CCNP ו-DevNet. במהלך התוכנית עברו הסטודנטים סדנת פרזנטציה עם מנהל ההדרכה העולמי ב-AT&T; בהמשך לכך, הם העבירו פרזנטציות מקצועיות בפני הצוות. ב-20/3 השתתפו הסטודנטים בסיור בחברת Dell, במהלכו שמעו סיפורים מעוררי השראה של עובדי החברה, בהם סיפורה של אסתר דסטה. אסתר עובדת בחברה מזה כשמונה שנים ומובילה את תהליך שילוב יוצאי אתיופיה בחברה במסגרת תוכנית Mosaic אותה יזמה החברה לקידום אוכלוסיות בתת-ייצוג בהייטק הישראלי. הסטודנטים עברו סשן מקצועי, סיירו במרכז השרתים של החברה, עברו סדנת לינקדאין וקיימו פגישות פרטניות עם מגייסות HR בהן שדרגו את קורות החיים שלהם. למאמץ להכנה לקראת העבודה הראשונה בתחום נרתמו גם שניים מבוגרינו, אפריים טגבה ואושרי גרמאי שסיימו בהצטיינות את מחזור נ"ב של הקורס. במפגש, הם דיברו על הפערים ונקודות ההשקה בין הלימודים בקורס לעבודה בפועל כמנהלי רשת. הם שיתפו באתגרים שחוו במציאת התפקיד הראשון ונתנו טיפים משמעותיים להמשך הקריירה. אנו גאים לספר ש - 6 בוגרים כבר חתמו על חוזים בחברות TSG, נס טכנולוגיות, בזק עסקים, אינטרנט רימון ו- Cato Networks!

Devops Study Session.jpeg

קורס DevOps לבוגרי טק-קריירה – מחזור נ"ז
הקורס נפתח באוגוסט 2023, עם 
21 בוגרי טק-קריירה לדורותיהם, עם רקע טכנולוגי מגוון, בהובלת אסף אברהם. אסף הוא בוגר קורס פיתוח תוכנה בטק-קריירה, הלומד כיום לתואר ראשון במערכות מידע; מתוך מחויבות עמוקה למשימה החברתית של טק-קריירה, מוביל אסף, בשנתיים האחרונות, מגוון רחב של פרויקטים בעמותה ומהווה דמות משמעותית לחיקוי עבור הסטודנטים. הסטודנטים בקורס נפגשים פעמיים בשבוע בזום לצד פגישה פרונטלית פעם בשבועיים. חברת Develeap מעבירה את ההכשרה לסטודנטים. מנהל הקורס וצוות טק-קריירה מלווים את הסטודנטים באופן צמוד; צוות Develeap זמין 24/7 לכל שאלה פדגוגית שעולה מהסטודנטים. הלימודים נעצרו עם פתיחת המלחמה כאשר בחודשיה הראשונים נפגשו הסטודנטים עם מתרגלים מהתעשייה כדי לשמר את הידע שלהם בחומר; הלימודים חודשו בינואר. בשבועות האחרונים הסטודנטים לומדים מודולות כגון AWS, Jenkins, GitHub, Actions JFrog וכו'. בתוך כך, ישנם מספר בוגרים מתחומי הפיתוח - תוכנה ואוטומציה - שהחלו להשתמש בכלים שרכשו במהלך הקורס ולנהל פרויקטים של DevOps במקומות העבודה שלהם בתעשייה. 

3373A7F5-CF66-4F70-ABD4-CDDA0D7BE758_1_201_a.heic

קורס תקשורת ואבטחת מידע – מחזור נ״ח

הקורס, בשיתוף הקרן והיחידה לחיילים משוחררים ומכללת IITC, בהובלת אסף אברהם, אמור היה להיפתח באוקטובר, אך נדחה בעקבות המלחמה. הקורס יצא לדרך בינואר 2024 וצפוי להסתיים בספטמבר. בקורס משתתפים 17 סטודנטיות וסטודנטים מתוכם שבע נשים ושישה מבוגרי תוכנית In-Tech. חלק מהמשתתפים הצטרפו לקורס היישר משירות מילואים; אחרים, שהיו אמורים להתחיל ועדיין במילואים, הצטרפו לקורס שנפתח במרץ. זהו הקורס הראשון שלנו בו משולב מודול למידה של חברת Fortinet, על מנת לפתוח בפני הסטודנטיות והסטודנטים אפשרויות חדשות ומגוונות להשתלבות בתעשיית ההייטק. לאחרונה פגשו הסטודנטים את יעקב נגוסה, בוגר קורס תקשורת בטק-קריירה משנת 2011; יעקב עובד כיום באחת מחברות הגיימינג המובילות בעולם, ובה בעת הינו המוביל הטכנו פדגוגי של תחומי התקשורת והסייבר בטק-קריירה. בזכות מעורבותו העמוקה ראינו עלייה משמעותית באחוזי ההשמה בהכשרות.

קורס Data Analysis למפונות ומפונים בשת"פ רם קדם – מחזור נ"ט
בשיתוף רם קדם, מייסד Upscale Analytics, פתחנו את קורס Practical Data Analysis למפוני העוטף. לאורך תהליך המיון פגשנו אנשים מופלאים שבחרו לקחת חלק בקורס מאתגר בתקופה כל כך קשה כדי לעשות שינוי קריירה שיעזור להם להחזיר את חייהם למסלולם. הקורס המרגש יצא לדרך בחודש פברואר והוא יסתיים ביולי 2024. כעת הסטודנטים החלו את מודולת ה-Advanced SQL. בשבועות הקרובים הם יחלו ללמוד Power  BI ופייתון. 
 

71BA82D3-F4B2-4F84-A181-552DBAA870D0_1_201_a.heic

קורס תקשורת ואבטחת מידע – מחזור ס'
הקורס, בהובלת אורית סבהט, שהובילה בהצלחה רבה את מחזור נ"ד וחזרה אלינו משירות מילואים של שלושה חודשים, נפתח ב-25.3. הקורס הוא הראשון משישה קורסים שנפתח בשת"פ הרשות לחדשנות במסגרת מכרז בו זכתה טק-קריירה. הקורס נערך בשיתוף מכללת IITC עם 25 סטודנטים, כמחצית מהם נשים! המשתתפים, בני 24-35 שירתו לרוב כלוחמים; 10 מתוכם סיימו בשבועות האחרונים שירות מילואים ארוך. בנוסף להסמכות של CCNA ו-CCNP הסטודנטים יעברו הכשרה בתחום חומת האש של חברת Fortinet. על מנת ליצור שיח מקרב בין הסטודנטים, אורית יצרה מעגלי שיח שבועיים ברוח פרשת השבוע. 
 

השמה במלוא העוצמה

hasamot2024

למרות ההאטה במשק והמלחמה, בוגרי טק-קריירה ממשיכים לעשות חיל בכל הנוגע להשתלבות בתעשייה, בניצוחה של אורטל יעקב, מנהלת ההשמות שלנו. אורטל תורמת רבות להצלחת הסטודנטים, הבוגרים והמתמחים שלנו, תוך ליווי אישי ומקצועי לאורך כל תהליך מציאת עבודה עד לחתימת החוזה. אורטל צברה ניסיון רב בעבודה עם סטודנטים ובוגרים ויכולותיה הארגוניות באות לידי ביטוי בארגון ימי סימולציות מורכבים בהשתתפות עשרות סטודנטים וחברות היי-טק. להלן נתוני ההשמה בקורסים האחרונים שלנו:

קורס DevNet נ״ו - הקורס הסתיים ב 9/4 וכבר 6 בוגרים חתמו על חוזים בחברות TSG, נס טכנולוגיות, בזק עסקים, אינטרנט רימון ו- Cato Networks!

קורס DevNet נ״ד (הסתיים, 9/23)16 בוגרים התקבלו לעבודה תוך פחות מחצי שנה - OMC , Netgroup-Atmos, Purepeakבינת תקשורת ועוד.

קורס DevNet נ״ב (הסתיים, 5/23)16 בוגרים התקבלו לעבודה, מהם שניים באמזון, שניים בפרטנר,  שניים בנס טכנולוגיות, שלושה בבינת תקשורת  ועוד.
 

קורס Software Development מחזור נ' (הסתיים, 1/23)שישה מבוגרי הקורס השתלבו בתעסוקה אינטרנט רימון, Boston.ai, בנק ישראל, נמל אשדוד  וחברת AT&T. תשעה בוגרים נוספים השתלבו בלימודים אקדמיים בקריה האקדמית אונו ובאוניברסיטת תל-אביב; 10 התקבלו לתוכנית ההתמחות החדשה של טק-קריירה

מערך פיתוח קריירה ומיומנויות תעסוקתיות

מיומנויות
F1EC9850-0F2E-4B33-982F-03C63087FDAF_1_201_a.jpeg
3E02DBA4-03A8-4B32-B083-899970110DDC_1_105_c.jpeg
747AD971-6B55-4E7F-96E6-284A2F41322A_1_201_a.jpeg
6E95FFBC-20B2-41B7-AC06-5D02894DB927_1_201_a.jpeg
27DC293E-A7E9-4F40-BA73-3334F10530A7_1_201_a.jpeg
1D4C0361-21D7-4C44-A22E-0FA3923DBB38_1_201_a.jpeg

לאורך כל אחת מההכשרות שלנו שזור מערך איכותי ומעמיק של תכנים בפיתוח קריירה, כישורים תעסוקתיים ופיתוח מיומנויות לעולם העבודה, בהובלת שושי טסמה-נגוסה, הדס בלוטשטיין-קרן, ואורטל יעקב. במסגרת זו, עוברים הסטודנטים סדנת הכנה לעולם העבודה, הרצאות העשרה, סיורים בתעשייה, סימולציות HR וסימולציות מקצועיות.
שושי טסמה-נגוסה היא מנהלת הפיתוח והשותפויות שלנו. שושי בעלת תואר שני במדיניות ציבורית, ומגיעה עם ניסיון רב בניהול של שותפויות ופרוייקטים מורכבים, בין היתר מתוכניות מנהיגות לסטודנטים מהארץ ומהתפוצות. במסגרת תפקידה בארגון מובילה שושי את תכנית ההתמחויות, את מחלקת ניהול קריירה, וכן מגוון רחב של שותפיות עם חברות הייטק מובילות שבזכותן הסטודנטיות והסטודנטים בטק-קריירה זוכים להשתתף בהכשרות שהן מחוברות לתכנים הרלוונטיים והעדכניים ביותר בתעשיה ולמצוא עבודה בתחום הכשרתם. 
הדס בלוטשטיין-קרן מביאה לתפקיד שלה כמנהלת הדרכה ופיתוח קריירה, 20 שנות ניסיון בתפקידי ניהול שונים, מתוכם 10 שנים כמנהלת מרכז תעסוקה שיקומי לנפגעי נפש. לאחרונה הדס סיימה את הסמכתה כיועצת ארגונית ויועצת תעסוקה וקריירה. עם סל הכלים המקצועיים הנרחבים שלה, הדס מובילה תוכנית לסטודנטים לפיתוח הכישורים והידע הדרושים להם להשגת מטרות הקריירה שלהם ומקדמת תהליכי פיתוח אישי ומקצועי עבור צוות מנהלי הקורסים. 

 

סדנת הכנה לעולם העבודהבמהלך כל קורס עוברים הסטודנטים סדנה מקיפה להכנה לעולם העבודה על ידי יועצות הקריירה המנוסות איריס אמית ואילנית מגור. הסדנה מכסה מגוון רחב של נושאים:
- בניית סיפור אישי ומיתוג עצמי כטכנולוג.
- כללים לכתיבת קורות חיים שיובילו להזמנה לראיון עבודה.
- מיפוי ניסיון קודם והרלוונטיות שלו לתעשייה. 
- זיהוי והדגשת הכישורים והידע שנרכשו בעבר.
- זיהוי ה-X-Factor האישי – גילוי החוזקות והאיכויות האישיות.
- ניתוח מיפוי וחיפוש משרות והכנה קפדנית לראיונות עבודה הכוללת טיפים

   וכלים ליצירת ראיון מוצלח.
סדנת ההכנה לעולם העבודה של קורס Cisco DevNet (מחזור נ״ו) הגיעה לסיומה עם פאנל בוגרים מרגש, שבו בוגרים מקורס DevNet שהסתיים בספטמבר 2023 שיתפו את הסטודנטים באתגרים ובמקורות הכוח שלהם ונתנו להם טיפים לניהול מסלול הקריירה. המפגש נמשך אל תוך הלילה במעגלי שיח ונטוורקינג.


הרצאות העשרה

סדנת התנהלות פיננסית במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם בנק דיסקונט ושלומי כרמי, מנהל השכלה פיננסית בבנק, מתקיימת בכל קורס, בהתנדבות מלאה,  סדנה בת יומיים בנושא ״השכלה פיננסית – התנהלות פיננסית נכונה". יוזמה זו נובעת מתוך תפיסה חברתית וקהילתית של בנק דיסקונט להעצמה באמצעות חינוך פיננסי לקהלי יעד מגוונים.
למידה עצמית ולמידה עצמאית. מערך "פיתוח קריירה ומיומנויות תעסוקתיות" מועבר לסטודנטים על ידי טלי יעקב, מייסדת "פנימה – מרחב להתפתחות וצמיחה אישית ומקצועית" ומובילת תוכנית ההתמחות שלנו. במהלך המפגש מדגישה טלי את חשיבות הלמידה העצמית והעצמאית בעולם העבודה של היום, ההבדלים ביניהם, סגנונות הלמידה השונים ומודלים יעילים ללמידה עצמאית. כמו כן, הסטודנטים נחשפים למיומנויות נוספות הנדרשות להצלחה בעולם ההייטק: מיומנויות טכניות ודיגיטליות ומיומנויות אישיות כמו ניהול זמן, מיתוג עצמי, חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות, חשיבות השפה הארגונית וכללים וכלים יעילים לתקשורת מקצועית.
סדנת לינקדאין. הסטודנטים עוברים סדנה עם דר כהנא מחברת RAD, בנושא שימוש נכון בפלטפורמת הלינקדאין. במהלך הסדנה, הסטודנטים לומדים ליצור פרופיל הכולל כרטיס ביקור מקצועי ולהשתמש באפליקציה כמקור לרישות חברתי וידע מקצועי. 
מפגש זהות ושייכות עם טקלה מקונן, מנכ״ל העמותה. "דַּע מֵאַיִן בָּאתָ וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ". מפגש זה הוא מהמפגשים המשמעותיים לאורך הקורס. הסטודנטים נפגשים  עם טקלה מקונן, מנכ״ל העמותה המגלם, ברוחו ובחייו, את מורשת העבר, את עוצמת ההווה ואת התקווה לעתיד. במהלך ארבע שעות מרתקות, נחשפים הסטודנטים אל ההיסטוריה העשירה של אתיופיה ושל יהדות אתיופיה. טקלה משתף בזיכרונות ילדות מחג הסיגד, התפילה לעלות לארץ המובטחת, המסע המפרך לארץ ישראל דרך סודן, ותרומתם של מנהיגים פורצי דרך ואנשי חינוך כמו פרופ' יוסף הלוי, פרופ' תמרת עמנואל, ארמיהו גטה, יונה בוגלה, פרדה אקלום, ברוך תגניה, הרב עובדיה יוסף ומנחם בגין. טקלה מדגיש בפני הסטודנטים את חשיבותן של השכלה, אחדות, ושמירה על המסורת כמנועים להצלחה. 

פרזנטציות ועמידה מול קהל. בכל אחת מההכשרות שלנו, עוברים הסטודנטים הדרכה להצגת פרזנטציה מנצחת ולבסוף מתנסים, במסגרת יום פרזנטציות מרוכז, בהעברת פרזנטציה לחברי הכיתה, סטודנטים של קורס מקביל ואנשי צוות. הסטודנטים בקורס DevNet (מחזור נ״ו), עברו סדנת הכנה לפרזנטציה אפקטיבית עם אבי שוסהיים, מנהל למידה, ונועם קייקוב, מהנדס DevOps, שניהם מחברת AT&T. מפגש זה היה מלמד ומקצועי והעניק להם ארגז כלים מגוון ואיכותי. את הידע שקיבלו במפגש יישמו הסטודנטים במהלך פרזנטציות מקצועיות שערכו בפני חבריהם לכיתה, סטודנטים מקורס DevNet המקביל (נ״ח) ונציגים מצוות העמותה.
מפגש על חוזים ודיני עבודה. איל גיחון, גזבר וחבר הוועד המנהל של העמותה נפגש עם הסטודנטים בכל קורס ומעביר להם סדנא בנושא דיני עבודה. במפגש של שעתיים איל מסביר מהו הסכם עבודה, מהן זכויות וחובות העובד והמעביד, למה כדאי לשים לב בחוזי עבודה ועל מה כדאי להתעקש, עובר עמם על נספחים נלווים שכיחים, על אופציות, מנתח עמם את סעיפי הסכם העבודה ומלמד אותם איך לערוך משא ומתן על תנאי העבודה.


סימולציות HR 
 

קורס Data Analysis לנשים מחזור נ"ה. במהלך הקורס התמקדו תכני ההכנה לקריירה, בין השאר, בתרגול מתמשך של לספר סיפור תעסוקתי המשכי ולא סיפור של הסבה מקצועית. 15 מגייסות מהחברות NVIDIA, BioCatch, Novidea, WEDOit, השתתפו ביום הסימולציות. לא פחות מ-17 סימולציות של ראיונות נערכו, כאשר כל סימולציה הייתה מורכבת מ-20 דק׳ של ראיון ו-10 דק׳ של משוב. 

קורס Cisco DevNet מחזור נ"ו. סטודנטים זכו להתנסות בראיונות עבודה אמיתיים מול מגייסות ומגייסים מהחברות המובילות בשוק: Cognyte, פרטנר, AT&T ובנק ישראל.
 

סימולציות מקצועיות 
 

קורס Data Analysis לנשים מחזור נ"ה. מסגרת שיתוף פעולה עם חברת Pagaya, נערכו למשתתפות בקורס 10 סימולציות בנות שעה כל אחת, בהן הן התמודדו עם מבחן בית אמיתי המשמש את Pagaya בתהליכי המיון ועברו ראיון עם ראשי צוותים מגייסים מהחברה. הסימולציות היוו הזדמנות יוצאת דופן עבור הסטודנטיות להתנסות בראיון מקצועי אמיתי תוך קבלת משוב מצוות Pagaya.

קורס Cisco DevNet מחזור נ"ו. ביום הסימולציות לראיונות המקצועייים, הסטודנטים נפגשו עם מראיינים מנוסים מתחום ניהול רשתות התקשורת מהחברות FireDome, Upstream Security, CIS, אואזיס טכנולוגיות תקשורת, Splunk, AT&T. הם עברו ראיון סימולציה אותנטי וקיבלו משוב אישי ומקצועי. עבור רובם, זו הייתה הפעם הראשונה בה התמודדו עם ראיון עבודה מקצועי. לאחר כל ראיון, קיבל הסטודנט משוב מפורט מהמראיין, שכלל הערות על נקודות חוזקה וגם נקודות לשיפור, טיפים לשיפור הביצועים בראיון עבודה עתידי וכן עצות להתפתחות מקצועית.

תוכניות חדשות

תוכניות חדשות

72C8F73E-FD5B-49E8-B1DA-26CEA28720BC_1_105_c.jpeg
CECE49F8-10F4-4302-B3B5-A41E6F62B812_1_201_a.jpeg

קורס ליוצאי אתיופיה שנפגעו במלחמה . כחלק מהרצון לתרום למאמץ לחיזוק העורף והחוסן החברתי במדינת ישראל, פתחה טק-קריירה - בשת"פ עם קרן רש"י ופורום התעסוקה העירוני של אשקלון - הכשרה טכנולוגית בנושא תקשורת וסייבר לאנשים שנפגעו במהלך המלחמה ואיבדו את פרנסתם. במסגרת הקורס, ירכשו המשתתפים ידע מקצועי שינתב אותם אל עבר תעסוקה איכותית בתעשיית ההייטק. הקורס עתיד להיפתח בחודש ספטמבר ולהימשך עשרה חודשים, במתכונת היברידית, הכוללת מפגש ערב שבועי בזום ומפגש פרונטלי שבועי, באשקלון. הקורס יהיה במודל הקורסים האקסטרניים של טק-קריירה ויכלול הכשרה עם מצוינות אקדמית, באופן המותאם לצרכי קהל היעד. הקורס יכלול תכנים נרחבים של פיתוח קריירה וכישורים תעסוקתיים, לצד סדנה לחיזוק חוסן נפשי וכלים להתמודדות עם פוסט-טראומה. במהלך הקורס המשתתפים ומשפחותיהם יקבלו מעטפת הוליסטית – כל משתתף יקבל מחשב, ליווי על ידי בוגרי העמותה שישמשו כמנטורים, ותמיכה בכל הנדרש להצלחתם בקורס. 
ֿ
תכנית ההתמחות "הזנק להייטק"
אנחנו נרגשים להודיע על פתיחתה של תוכנית ההתמחות החדשה מבית טק-קריירה, אשר זכתה במכרז "הזנק להייטק - תכניות להכשרה מעשית" של הרשות לחדשנות. שושי טסמה-נגוסה וטלי יעקב, מייסדת "פנימה – מרחב להתפתחות וצמיחה אישית ומקצועית" מובילות את תוכנית ההתמחות שלנו.
מטרת התוכנית היא להעניק לבוגרים הזדמנות ייחודית להשתלב בתעשיית ההייטק תוך רכישת ניסיון מעשי משמעותי וחיבור לחברות מובילות בתחום.  
24 המשתתפים, מהן 10 נשים,  נבחרו מתוך כ-70 מועמדים בתהליך מיון קפדני. המשתתפים מגיעים ממגוון מוסדות אקדמיים והכשרות חוץ אקדמיות, ביניהם טק-קריירה, HIT, רופין, אוניברסיטאות בר-אילן, רייכמן, בן גוריון ועוד, מהתחומים Full Stack Development ו- Data Analysis. בהמשך תוכנית ההתמחות תתרחב גם לבוגרים מתחומי הסייבר, האוטומציה וה- DevOps. 
מגוון רחב של חברות גוייסו לתוכנית: Productive, Pagaya, WixBioCatch Check Point ,Ibex Investors, Hetz Ventures, iMD-softAT&T ועוד. 
לאורך תקופת ההתמחות ילווה צוות טק-קריירה את המתמחים באופן אישי וקבוצתי, תוך מתן סדנאות ותרגולים טכנולוגיים (בחברת Google ועוד), העשרות ותכני Soft Skills, שיתוף עמיתים ועוד.
כעת המתמחים נמצאים בתהליכי מיון להתמחות בחברות. ב-31.3 התקיים האקתון ממיין בחברת Wix. במהלכו, פיתחו המתמחים אפליקציות לניהול קהילת בוגרים. הצוותים עבדו במרץ, תוך ניצול הידע והכישורים שרכשו במהלך הכשרתם, כאשר צוות מנטורים מעובדי חברת Wix, שהם גם בוגרי טק-קריירה, ליווה אותם לאורך כל התהליך. בסיום ההאקתון הציגו הקבוצות את הפרויקטים שלהן בפני צוות שופטים מ-Wix, אשר התרשמו מהחדשנות והמומחיות הטכנית שהוצגה. 
שלושה מתמחים כבר התקבלו להתמחות בחברת Productive והחלו את התמחותם בחברה ב-1.4. מתמחה נוסף התקבל לחברת Folio

תוכנית "אנגלית ביחד"

תוכנית אנגלית

אנו גאים במיוחד בהמשך השותפות עם ארגון Skilled Volunteers for Israel, שותפות המעניקה ליותר מ-400 סטודנטים, בוגרים ואנשי צוות מיומנויות תקשורת באנגלית ברמה עסקית גבוהה. תוכנית "אנגלית ביחד" מספקת לתלמידים הזדמנות מצוינת לתרגול מיומנויות שיח וכתיבה, ניסוח קורות החיים באנגלית והכנה לקראת ראיונות עבודה באנגלית. מאז תחילת השותפות בינינו השתתפו בתוכנית מאות ממתנדבי הארגון בצפון אמריקה, קנדה, אנגליה וישראל. זה המקום להודות לגב' מרלה גמוראן, מנכ"לית הארגון, לד"ר מינה וולף, מנהלת התוכנית, ולכל מתנדבי התוכנית, על תרומתם האדירה.

טיפוח מודלים לחיקוי בקהילה

D749499A-86D8-4EDE-8F2B-B5665DE64894.jpeg

פרויקט ההתנדבות של תלמידי קורס DevNet (מחזור נ"ו), בשיתוף עמותת First Israel, בית חינוך המעפילים לוד, וחברת F5, הגיע לסיומו בפסטיבל מרגש ב-4.3. במסגרת הפרויקט, התנדבו הסטודנטים עם 66 תלמידי כיתות ג' בתוכנית FLL EXPLORE של First, המשלבת רובוטיקה באמצעות ערכות לגו. במהלך הפסטיבל הציגו 11 צוותים של סטודנטים ותלמידים בפני צוות בית הספר ותלמידי כיתות ב' את התוצרים עליהם עמלו לאורך תקופת ההתנדבות. בחודש מאי תחל תוכנית ההתנדבות לתלמידי כיתות ב' אותה יובילו הסטודנטים של קורס DevNet מחזור נ"ח שנפתח לאחרונה.

מבט קדימה

קורסים עתידיים

עד סוף 2024 צפויים להיפתח שבעת הקורסים הבאים:
 

 1. קורס Data Analysis למפונים בשותפות עם רם קדם ו- Upscale Analytics - מאי 2024.
   

 2. קורס תקשורת וסייבר בשותפות משרד הביטחון - יוני 2024.
   

 3. קןרס סייבר בשיתוף רשות החדשנות - יוני 2024.
   

 4. קורס לנפגעי המלחמה מהנגב המערבי בנושא תקשורת ואבטחת מידע - ספטמבר 2024.
   

 5. קורס DevOps למילואמיניקים בשיתוף פעולה עם חברת היי טק - ספטמבר 2024.
   

 6. קורס לנשים - אוקטובר 2024.
   

 7. קורס Cisco DevNet בשותפות עם משרד הביטחון – דצמבר 2024.

נקודות ציון

נקודות ציון חשובות

WhatsApp Image 2024-03-12 at 13.21.22 (1).jpeg

יום האישה הבינ״ל. יום האישה הבינלאומי שחל ב-8.3 הוא הזדמנות מצוינת להאיר זרקור על אורית סבהט, אישה מעוררת השראה ומודל לחיקוי של נתינה ועשייה. בשלוש השנים האחרונות, אורית היא חלק בלתי נפרד ממשפחת טק-קריירה. במהלך חודש מרץ, אורית סיימה שירות מילואים של שלושה חודשים והגיעה היישר לטקס הסיום של קורס DevNet (מחזור נ״ד) אותו הובילה וניהלה במסירות ובהצלחה יוצאת דופן. טרם נקראה לשירות מילואים בחזית, אורית הייתה מגויסת בעורף והציעה עזרה וסיוע לכל מי שנזקק והכל בשקט ובענווה. אורית מגיעה מרקע של חינוך והיא מביאה איתה את הניסיון העשיר שלה לכל מקום בו היא פועלת  ומתנדבת. היא רואה בהתנדבות ומעורבות חברתית ערך עליון והמסר שהיא מעבירה לסטודנטים שלה הוא:
״לכו ותעשו טוב!״.

הוקרה של טק-קריירה על ידי ה-JFNA.  אנו גאים ונרגשים לשתף כי ארגון הגג של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה בחר את טק-קריירה כבעלת התוכניות האפקטיביות ביותר בכל הנוגע לקידום תעסוקה בקרב יוצאי אתיופיה! אנו מודים למשפחת ה- Jewish Federations of North America על הבחירה ונחושים להמשיך ולפעול למען קידום תעסוקה איכותית בקרב יוצאי אתיופיה. לדוח לחצו כאן.

טק-קריירה בתקשורת 

F8D05B2D-3152-4414-95C2-9F88FF11EEA6_1_201_a.jpeg

במהלך המלחמה, שלושה בוגרי טק-קריירה פיתחו יישומון ייחודי המרכז את כלל המידע החיוני למלחמה תחת קורת גג אחת בשפה האמהרית בצורה פשוטה ונגישה. באפליקציה ניתן לצפות בסרטוני הסברה של פיקוד העורף וליצור קשר, בקליק אחד, עם אנשי טיפול דוברי אמהרית. 
לכתבה שפורסמה על האפליקציה בעיתון מעריב לחצו כאן

על הבוגרים

זרקור על הבוגרים 

IMG-20240305-WA0109.jpeg
יירוס בוגרת אינטק.jpeg

רועי מקונן - בוגר קורס פיתוח תכנה מחזור מ"ט, מספר:
העולם הטכנולוגי תמיד היה חלק ממני. נולדתי וגדלתי בנתניה והדרך שלי לעולם ההייטק התחילה בתיכון ״אורט גוטמן״ בנתניה, שם למדתי במגמת מדעי המחשב. לאחר סיום התיכון התלבטתי מאוד אם להמשיך ללימודי עתודה בתחום או לשנות תוכניות ולהתנדב לשירות קרבי. לבסוף, בחרתי בשירות קרבי וזכיתי לשרת כלוחם ומפקד בחטיבת ״גולני״, שם קיבלתי כלים רבים שעזרו לי בהמשך הדרך. לאחר השירות עבדתי מספר שנים בתחום האבטחה, ובשלב מסוים שמעתי מחבר על טק-קריירה. בעקבות זאת נרשמתי לקורס פיתוח תוכנה אינטנסיבי שנמשך 8 חודשים. במהלך הקורס הועשרתי בהרצאות מבעלי מקצוע רבים בתחום, קיבלתי סיוע בשיפור השפה האנגלית וכלים נוספים כמו העברת פרזנטציות, דיבור מול קהל, ניהול זמן ועוד. סיימתי את הקורס בהצלחה, והתחלתי לעבוד כמתרגל ומרצה בקורסי Full Stack במכללת ״אורט סינגלובסקי״. כיום אני Full Stack Developer בחברת הסטארט-אפ Boutique Tech Studios. אני אמנם נמצא רק בתחילת דרכי, אולם אני בטוח שהודות לכלים הרבים שקיבלתי במהלך ההכשרה בטק-קריירה, אני צפוי  להתקדם, להתפתח, להתמקצע ולרכוש ידע בתחום.

יירוס זלקה – בוגרת המחזור השני של תוכנית In-Tech, מספרת:
אני בת 23 מפתח תקווה; הגעתי לתוכנית In-Tech לאחר השירות הצבאי בעקבות המלצה של חברה ומשום שעולם הטכנולוגיה מעניין אותי. במשך שלושה חודשים נחשפנו למקצועות ההייטק, קיבלנו משימות טכנולוגיות מאתגרות, ערכנו סיורים בחברות הייטק שונות, ופגשנו אנשי מקצוע שסייעו לנו להכיר מקרוב את העולם הזה שעד כה היה זר לי. הדבר הטוב ביותר שקיבלתי מהתוכנית הוא היכרות מעמיקה עם התעשייה, היכרות שבעקבותיה נרשמתי לקורס דאטה אנליסט. לצד זאת, התחלתי לימודי תואר ראשון בכלכלה ומנהל; שאיפתי היא לעסוק בתחום ניתוח המידע בשילוב כלכלה ומנהל, כאשר כבר כעת בכוונתי להשתלב במסגרת תעסוקתית בתחום הדאטה אנליסט. אני שמחה מאוד על השתתפותי בתוכנית וממליצה לכל מי שמתעניין בתחום הטכנולוגי לקחת בה חלק, מאחר שהיא מספקת בסיס ממוקד וכלים פרקטיים במציאת המסלול הנכון עבור כל אחד. 

8F52C37D-06E9-42DC-8768-9A579D0372E9_1_201_a.heic

פרויקט הבנייה של טק-קריירה

טק-קריירה ממשיכה בהתקדמות לקראת הקמת קמפוס הקבע של העמותה על הקרקע שהוקצתה עבורנו על ידי עיריית לוד. אנו מצויים בשלבי קבלת האישורים הפרוצדורליים האחרונים בדרך לבניית קמפוס הקבע. 

bottom of page